fbpx

Developeři mohou stavět pro firmy, které potřebují byty pro zaměstnance

Nájemní bydlení s příspěvkem zaměstnavatele patří mezi zajímavé zaměstnanecké benefity. Přináší výhody zaměstnavateli i zaměstnancům. Zlepšuje konkurenceschopnost firmy, zvyšuje atraktivitu pro zaměstnance, kteří mohou získat kvalitní a cenově dostupné bydlení nedaleko své práce. Hospodářská komora odhaduje, že využití tohoto benefitu bude dále narůstat. Těžit z toho mohou developeři, kteří mají příležitost realizovat výstavbu pro firmy.

Podle analýzy společnosti Home Portal, která se specializuje na rezidenční trh novostaveb, přibližně polovinu nájemců v nových nájemních projektech tvoří firmy. Developeři mají zájem o firemní klientelu a firmy mají rostoucí zájem platit svým zaměstnancům za bydlení. „Pro developery představuje firemní klientela nižší riziko z pohledu neplacení nájmů, nebo případných řešení reklamací. Z pohledu firem dokážou developeři poskytnout i lepší službu – nové byty plně vybaví designovým nábytkem a funkčním zařízením. Díky tomu firemní nájemce získá prestižní benefit pro udržení si kvalitních zaměstnanců,“ řekl Jan Vitvera, obchodní ředitel společnosti Home Portal.

Nájemní bydlení s příspěvkem zaměstnavatele jako benefit je na místě využít k získání a udržení zaměstnanců, kteří vykonávají nedostatkové profese. Různé formy benefitů spojených s bydlením využívají i čeští giganti jako je Agrofert nebo Škoda Auto a.s.