fbpx
OSN v Ženevě

O rozvoji měst a bydlení jednalo OSN v Ženevě

Ministři a zástupci členských států Evropské hospodářské komise OSN (EHK) se sešli na plenárním zasedání Výboru pro rozvoj měst, bydlení a management pozemků. Jeho hlavním tématem bylo „Dostupné, přiměřené a odolné bydlení v životaschopných městech (včetně měst, která čelí extrémním klimatickým podmínkám)“. Jednání Výboru na ministerské úrovni se koná jednou za zhruba čtyři roky a proběhlo ve dnech 6. – 8. října 2021 v Ženevě.

Na zasedání byla představena studie “#Housing2030: Zlepšení dostupnosti bydlení v regionu EHK OSN“. Na její tvorbě se podílela síť Housing Europe a Program OSN pro lidská sídla (UN-Habitat), zaměřený na zlepšování životních podmínek ve městech, kde je MMR aktivním členem. V rámci pléna ministři dále odsouhlasili „Regionální akční plán 2030“ s cílem podpořit rozvoj měst a bydlení v 56 členských státech EHK zahrnujících celou severní polokouli, včetně všech zemí EU. Neopomenutelným obsahem strategických dokumentů jsou návrhy na post-pandemickou obnovu a oživení.

Na jednání Výboru vystoupila Daniela Grabmüllerová, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj a vedoucí české delegace. Náměstkyně ve svém projevu vyzdvihla přijetí nového stavebního zákona v ČR a schválení nové „Koncepce bydlení 2021+“. „Výsledky mezinárodní spolupráce v oblasti bydlení a rozvoje měst v rámci regionu EHK pomohou ČR při formulaci konkrétních národních opatření s cílem zlepšit dostupnost bydlení,“ uvedla náměstkyně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *