fbpx
Estate Awards 2021

Estate Awards 2021 zná vítěze – soutěž ovládla Bubenská 1

Projekt získal absolutní vítězství a speciální ocenění za velmi citlivou rekonstrukci památkově chráněné funkcionalistické budovy a významné přispění revitalizaci okolí. V prestižní soutěži developerských projektů, za kterou stojí Estate magazín, odborná porota ocenila vysoce kvalitní stavby z pohledu architektury i designu s vysokým důrazem na udržitelnost.

„Bubenská 1 je komplexním projektem, ve kterém se snoubí to nejlepší napříč všemi hodnocenými kategoriemi. Citlivý přístup k obnově původní podoby samotné stavby a blízkého okolí, který zároveň odpovídá současným nárokům, vynesl projektu speciální cenu za rekonstrukci,“ vysvětluje předsedkyně poroty Kateřina Výmolová, CEO Premium Design Group.

„Výjimečnost soutěže Estate Awards spočívá v maximální otevřenosti, která má přispět ke kultivaci trhu a zasadit se tak i o jeho další růst,“ vysvětluje Štěpán Dlouhý, člen poroty a ředitel Premium Media Group a dodává: „Vítězné projekty kromě umístění získávají kompletní vyjádření poroty, ve kterém vysvětluje, z jakých důvodů pro daný projekt hlasovala.“

Desetičlenná porota vybírala celkem ze 34 přihlášených projektů. Hodnocenými kritérii byly architektonická hodnota stavby, kvalita půdorysů a dispozic, návaznost na veřejný prostor a způsob jeho spoluvytváření, ekonomická kritéria, environmentální certifikace a použité technologie nebo technologické inovace.

Odbornou porotu, v jejímž čele zasedla Kateřina Výmolová z Premium Design Group, tvořily přední osobnosti oboru real estate, zástupci jednotlivých profesí, akademické sféry a významných institucí s vlivem na developerský segment, stavební proces a realitní scénu.

Soutěž proběhla ve dvou kolech. V prvním etapě s uzávěrkou 8. listopadu porotci na základě dodaných informací, fotografií a technické dokumentace posuzovali každý přihlášený projekt individuálně a vytvořili osobní short listy. Druhé kolo proběhlo 15. listopadu, kdy porota společně vybírala podle jednotlivých short listů z každé kategorie stavby, které v rámci kritérií získaly nejvyšší ocenění.

Porotci vybírali vítěze v celkem 9 kategoriích. Všem přihlášeným a vítězným projektům soutěže Estate Awards 2021 se podrobně věnuje prosincové číslo Estate magazínu.

Přehled vítězných projektů jednotlivých kategorií přinášíme zde:

Rezidenční projekt roku 2021, do 30 jednotek (včetně):

 1. Braník Residences, Property & Invest Praha spol. s r.o.
 2. Rezidence u Boroviček, AND Rezidence U Boroviček s.r.o.
 3. Vily Třebonice, Vily Třebonice v.o.s

Rezidenční projekt roku 2021, nad 30 jednotek:

 1. Maison Ořechovka, Penta Real Estate, bpd development a.s.
 2. Kay River Lofts, Karlín Group
 3. Neugraf, UBM Development Czechia s.r.o., Crestyl real estate s.r.o.
 4. Zahálka, Karlín Group

Komerční office projekt roku 2021:

 1. Parkview, Skanska Property Czech Republic s.r.o.
 2. Bořislavka, KKCG Real Estate Group a.s.
 3. Vlněna, CTP Invest spol. s r.o.

Komerční retail projekt roku 2021:

 1. The Flow (podklady budou doplněny)
 2. Bořislavka, KKCG Real Estate Group a.s.
 3. Aventin Shopping Jihlava, AVENTIN spol. s r.o.

Industriální (logistický) projekt roku 2021:

 1. Multimodální průmyslová zóna Brno Airport Park, Panattoni / Accolade Holding a.s.
 2. Logické centrum Lidl Buštěhrad, Lidl Česká republika v.o.s.

Cena za udržitelnost a ekologii 2021:

Parkview, Skanska Property Czech Republic s.r.o.

Cena za veřejný prostor a urbanismus 2021:

Vlněna, CTP Invest spol. s r.o.

Absolutní vítěz roku 2021:

Bubenská 1, CPI Office Business Center, s.r.o.

Speciální ocenění poroty za rekonstrukci:

Bubenská 1, CPI Office Business Center, s.r.o.

Původně plánované slavnostní předávání cen, které mělo proběhnout 13. prosince 2021 v holešovickém Planetáriu, muselo být vzhledem k opatřením proti covid-19 přesunuto na neurčito a proběhne v prvním možném termínu, o kterém budeme včas informovat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *