fbpx
Stěhování, nákladní auto s krabicemi s modrým pozadím

Když se stěhujete do menšího

Ono totiž, když se stěhujete do většího, tak problém s uložením všech věcí rozhodně nemáte. Ale v případě, kdy jdete například z rodinného domu do bytu ve městě, budete muset zredukovat nábytek i svoje osobní věci. A právě to může být nejtěžší část celého stěhování.

Jak zjistit čeho se zbavit

Abyste předešli zbytečnému převážení věcí, které nakonec stejně budete muset vyhodit, je lepší si udělat čas dopředu. Projděte postupně každou místnost a zvažte, které věci si musíte nechat a které ne. Ty nepotřebné můžete zkusit prodat nebo třeba věnovat dobročinné organizaci. Uděláte dobrý skutek a pomůžete i sobě. Třeba u oblečení platí jednoduché pravidlo, a to říká “co jste na sobě rok neměli, toho se zbavte”. Proberte se i kuchyňským náčiním, někdy byste nevěřili jaké poklady objevíte a že fakt nepotřebujete čtyři škrabky. Při stěhování totiž oceníte každý kousek prostoru navíc.

Stěhování do malého, ale nového

Už máte vybraný nový byt, zaplacenou provizi realitní kanceláři a vyřízené všechny papíry. Zbývá se “už jen” přestěhovat. Pokud máte do nového bytu přístup alespoň pár dní před stěhováním, určitě toho času využijte. Budete si moci v klidu změřit, který nábytek se vám tam vejde a který budete muset oželet. Vyhnete se tak zbytečnému převážení věcí, které ve výsledku nebudete potřebovat. V případě, kdy máte zároveň i kupce na stávající bydlení, možná, že bude mít o některý nábytek zájem. Můžete se spolu domluvit na odkupu za příznivou cenu a vyjít si vzájemně vstříc.

Abyste si co nejvíce ušetřili nervy, doporučujeme využít možnosti nechat si nábytek odborně zabalit, naložit a vynést do nového bytu. Větší kusy jako šatní skříně a postel vám stěhováci i vybalí a usadí na požadované místo. Ač se jedná o příplatkovou službu, při stěhování to jistě oceníte. Budete se moci zaměřit na řešení jiných věcí.