fbpx

Jak zařídit moderní obývací pokoj funkčně a prakticky

Pořídili jste si dům, nebo byt a chystáte se do zařizování obývacího pokoje? Případně se pouštíte do rekonstrukce? Pak Vám prostřednictvím tohoto článku chceme přinést několik rad a tipů, jak na to.

Moderní design je cool, ale opravdu ho k životu chcete?

Většina z nás před zařizováním obývacího pokoje začne sbírat inspiraci v časopisech o bydlení, případně v obrázcích na internetu. Dají se najít kouzelné moderní interiéry, které vypadají opravdu krásně, ale nenechte se při prvním pohledu podmanit jejich kouzlem. Tyto interiéry mohou být totiž krásné, ale jsou také vhodné pro Vás a pro Váš dům / byt? Minimalismus může být sice cool, ale Vy opravdu nepotřebujete úložné prostory? Pokud máte k dispozici šatnu, pak jste za vodou, ale my všichni ostatní musíme řešit, kam uložit všechno oblečení a věci pro běžný život. A najednou často zjistíme, že bychom museli interiér a řešení nábytku do obývacího pokoje zcela překopat, aby nám vyhovoval. Designový nábytek je sice krásný, ale je zkrátka třeba počítat také s praktičností, takže si ho ne každý může dovolit.

Dekorace a doplňky za pár korun dokážou s designem obývacího pokoje divy

Určitě nezapomínejte na nejrůznější bytové doplňky a dekorace, které dokážou zcela změnit styl místnosti a design pozvednout na úplně jinou úroveň. A to za pár korun. Snažte se nad bytové dekorace nebo alespoň jejich styl) vybírat již při prvotním plánování obývacího pokoje a shánění nábytku. Především pamatujte na to, že by měly být dekorace laděné do jedné barvy (případně 2 barev, kdy jedna bude hlavní a druhá vedlejší). Tato barva by měla korespondovat s tapetami, případně výmalbou na stěnách, ale také se stylem a barevným provedením nábytku. Určitě nezapomínejte na textilní doplňky, jako jsou dekorační polštáře, záclony, závěsy, kusové koberce apod.- tyto všechny doplňky dodají vašemu obývacímu pokoji líbivý vzhled, ale také celou místnost změkčí a vnesou do ní auru domova.