články o realitním trhu

  • +420 734 111 584

nový zákon: prodat s makléřem nebo bez něho

Na realitním trhu působí velké množství společností a jednotlivců, kteří mají jako prioritu úplně něco jiného než spokojenost klienta. Vzhledem k tomu, že se běžný člověk setká s prodejem nebo nákupem nemovitosti jednou, maximálně dvakrát za svůj život, není lehké pojmout všechny legislativní povinnosti. A toho právě někteří nepoctiví zneužívají.

Jak maximalizovat
výnos z prodeje?

Chcete utržit za vaši nemovitost co nejvíce peněz? V tom případě je nutné ji ve správný čas a za správnou cenu nabídnout správným zájemcům. Kdy je ale ten správný čas a jaká je ta správná cena? A jak vlastně vůbec zaujmout ty správné zájemce?

zrušení předkupního
práva k 1. 7. 2020

Předkupní právo spoluvlastníků nemovitostí bude s účinností od 1.7.2020 opět zrušeno, resp. vrací se v podstatě do stavu, který platil v letech 2014 až 2017. Konečné znění zákona v pátek 3.4. už podepsal i prezident ČR.

Jak prodat byt
s hypotékou?

Plánujete prodej svého bytu, domu či pozemku? Máte svou nemovitost zatíženou zástavním právem od banky? Žádný problém! Jako makléřka Vám s touto záležitostí lehce poradím.

zrušení předkupního
práva k 1. 7. 2020

Cenu, za kterou si můžeme dovolit nabídnout a nakonec i prodat svoji nemovitost ovlivňuje mnoho parametrů. Typ nemovitosti, velikost, lokalita, jsou základní parametry, které vnímá každý. Co ale odlišuje cenu dvou nemovitostí o stejné velikosti i lokalitě? Mohou to být zdánlivé maličkosti, které ovšem výslednou cenu ovlivní výrazně. Prodávajícímu umožní požadovat více nebo naopak kupujícímu žádat snížení požadované ceny.

7 hříchů podvodných makléřů

Ačkoli se realitní trh za poslední roky v mnohém zlepšil, je nejlepší možnou obranou zůstat obezřetný a svého realitního makléře si dobře prověřit.